Susret Grafičar-Delo i Martinje kod Irene 16.11.2013.

Zbog rekonstrukcije krovišta na planinarskom domu Grafičar, koja traje već neko vrijeme, ove godine nismo mogli održati naša jesenska događanja na domu. Susretljivošću naših članova, Irene i Rajka, održali smo susret sa planinarima Dela povodom Dana Grafičara na njihovom imanju u Stubičkim toplicama. Ujedno smo svi zajedno proslavili i popularno Martinje. Tako je subota, 16.11. bila puna veselih događanja. Zbog nedavnog nevremena i brojnih prepreka na sljemenskoj cesti sa zagrebačke strane, krenuli smo na Hunjku iz Zagorja. Tu smo se na silasku sa autoceste susreli s prijateljima iz Dela, produžili do Hunjke, okrijepili se čajem u Obrtničkom domu i dočekali nekolicinu naših odvažnih članova koji su došli pješke iz Zagreba. Svi zajedno smo nastavili prema Stubičkim Toplicama. Spuštamo se vlažnim, skliskim putem. Uživamo u lijepom jesenskom danu. Putem beremo crne trubače kojih je bilo u izobilju i nakon tri sata stižemo na odredište. Tu nas već čeka pripremljena hrana sa roštilja, za što su se pobrinuli naši članovi iz logistike. Ženski dio društva se iskazao s kolačima, domaćini s vinom. Uz dobru muziku i ples dočekali smo i krštenje mošta. Ceremonija je bila duhovita, s novim biskupom i standardnim ministrantima. Vrijeme povratka se brzo dokoturalo, već smo zakoračili u nedjelju ali umor nismo osjećali.

Naše prijatelje iz Dela smo autobusom odvezli u Grafičar gdje su prenoćili, a ostatak društva je produžio u Zagreb. U nedjelju su se Irena i Vlado vratili na Grafičar, popili kavu s Delavcima i pozdravili se u ime društva do sljedećeg susreta. Bilo je to još jedno druženje, uzbudljivo i puno događanja.

Fotografije su snimi Jadranko Krsnik i Vesna Flego. Pogledajte!

Zapisala Vesna Flego

Martinje 2013 – foto Jadranko
Martinje 2013 – foto Vesna