Preko Medvednice u Stubake Subota, 24.11.2012.

Lijep jesenski dan privukao je mnoge naše članove na ovaj zanimljiv izlet. Svi smo se, prema dogovoru, skupili na Hunjki u 12:00 sati. Neki su dopješačili sa raznih polaznih mjesta sa zagrebačke strane Medvednice, a neki su stigli automobilima. Svi smo krenuli u 12:30 zagorskom stranom prema Stubičkim toplicama. Uživali smo u toplom jesenskom danu spuštajući se, lišćem pokrivenom sjevernom Sljemenskom stazom, prema našem odredištu. Usput smo brali i gljive kojima je priroda obilno obdarila šume. Najviše je bilo crnih trubača ali i ostalih plemenitih gljiva. Logistika je pravovremeno stigla na imanje Irene i Rajka, pa su nas delicije sa roštilja već čekale. Okupilo se tu još naših članova i prijatelja, pa smo zajedno uživali u gostoprimstvu ljubaznih domaćina. Osim ukusne hrane i pića, a svega je bilo u izobilju, atmosferi su doprinijeli muzički bendovi. Plesalo se i pjevalo, pa pjevalo i plesalo, jelo i pilo do ranih jutarnjih sati. U Zagreb smo se vratili organiziranim autobusom, sretni i zadovoljni.

Helop, do slijedećeg izleta.

Druženje u Stubakima, foto Jasminka

Zapisala Vesna Flego